DEČJI VRTIĆ PODKLEKAO NA STARTU

SRPSKA LIGA-ISTOK   BUDUĆNOST – TIMOK 1919 0:2 ( 0:2) Popovac: Gledalaca 100. Sudija: Uroš Mladenović ( Jagodina) 7. Strelci: Vanić u 16, Rosić u 18 minutu. Žuti kartoni: J. Pejčić, I. Filipović ( Budućnost), Ognjenović, Kiš ( Timok 1919).   BUDUĆNOST: S. Đorđević 6, Pejčić 6 ( S. Nikolić-), Petrović 6,5, Andrejić 6, Đorđević 6 ( Aranđelović 6), Laziuć 6,5, Stamenković 5,5 ( Mitić-), janković 6,5, Prvulović 6 ( Z. Filipović 6), I. Filipović 6,5, ( Jovanović -), Ristić 6.   TIMOK 1919: Jovanović 7, Rosić 7 ( Antunović 7), P. Pavlović 7, Ognjenović 6,5, L. Stojanović 6 ( Mašić 7), U. Nikolić 7 ( Cvetković-), Barac 7, R. Nikolić 6 ( Živić -), Tričković 7, Kiš 7, Vanić /,5. Igrač utakmice: Vanić Na otvaranju fudbalske sezone u Popovcu mlada ekipa Budućnosti nije uspel ada odli napadima gostiju iz Zaječara koji su sve rešili u prvom dleu susreta i to za samo dva minuta kada su postigli dva pogotka. Najpre u 16 goste je doveo u voćstvo Vanić, da bi samo dva minuta kasnije prednost gostiju udvostručio Rosić, što se do kraja utakmice ispostavilo da je to bio konačan rezultat na utakmici , jer u drugom delu utakimice mreže su mirovale, gosti su znalački čuvali stečenu prednost iz prvog dela utakmice i tako na startu prvenstva i to na gostovanju uknjižili trojku.