FUDBAL ZA SVE SLADOKUSCE

MEĐUOPŠTINSKA OKRUŽNA LIGA

DERBI 2016 - TUREKOVAC 5:4 ( 2:1)

Vlase: Gledalca 200. Sudija: Nikola Stamneković ( Leskovac) 7. Strelci: A. Nisić u 4, D. Stojanović u 10, 86 min.J.Aleksić u 57 (KU), I. Ilić u 83, Derbi, V. Stojković u 32, M. Ranđelović u 51, M. Cvetković u 76 i 78 za Turekovac. Žuti kartni: I. Ilić ( Derbi), M. Krstić, M. Cvetković ( Turekovac).

DERBI 2016: A. Stamneković 7, N. Bojanić 6,5, I.Ilić 7, A. Vasić 6,5, N. Bojanić 7, J. Aleksić 7,5, D. Stojanović 8, 5, S. Jović 6,5( M. Jovanović 7), M. Kostić 6,5 ( N. Pešić 7), A. Nisić 7, M. Stanković 7,5.

TUREKOVAC: E: Bakić 6, E. Osmanović 6,5, N. Marjanović 7, D. Milenković 7, I. Petković 7, M. Ranđelović 7, M. Stojković 7, ( Đ.Milošević-), M. Krstić 6,5, V. Stojković 7, M. Cvetković 8, A. Cvetković 6,5 (M. Mitić-)

Igrač utakmice: Danijel Stojanović

Komšiski derbi u Vlasu opravdao je očekivanja ljubitelja fudbala u ovom delu, jer su bili svedoci izvanredne fudbalske predstave u kojoj su viđena čak 9 pogodaka , i neizvesnost do samog kraja kada jebio upitanje pobednik koji je odlučen u poslednjim minutama igre.

Poseban utisak na izveštača sa ove utakmice ostavila je igra gde nije bilo kalkuisanja igrao se za gol više, rezultat se menja kao na fimskoj traci, čas su vodili domaćini, gosti stizali do izjednačenja, u jednom trenutku su gosti prešli u voćsvo ali su dmaći ipak smogli snage i na kraju sa golom prednosti rešili pitanje pobednika u svoju korist.

Već u 5 minmutu igre domaaći su posle ubacivanja lopet iz aut N. Bojanića u gužvi se najbolje snašao A. Nisić i iz neposredne blizine ubacio lotu u mrežu. Samo 5 minuta ksnije domaći preko najboljeg pojedinca na utakmici i kapitena Danijela Stojanovića tu prednost udvostručili i ponovo je asistent ali dodavanjem iz igre bio N. Bojnaić.

Do odlaska nan odmor gosti su uspeli da smanje rezultat na 2;1 u 32 minutu a strelac je bio Miliš Stoiljković kojije lobovao istrčalog golmana domaćih A. Stamnekovića i sa tim rezultatom se otišlo na zalsuženi odmor. U drugom delu još kvalitetnija fudbalska predstava viđeno je čak šest pogodaka. Najpre su gosti u 51 minutu uspeli da poravnaju rezultat na 2:2 pogotkom M. Ranđelovića.

Prava serija golova je nastavljena i već 6 minuta kasnije tačnije u 57 minutu domaći posle dosuđenog penala, za koji su gosti imali primedbe, izvođač je bio J. Alesić i prevario golmana gostiju poslavši ga u jednu a lopta u drugu stranu. Potom na sceni stupa igrač gostuju Marko Cvetković koji sa dva pogotka u 56 i 58 preokreće rezultat u korist gostiju iz Turekovca na 3:4.

Međutim domaći se ne predaju i sa još dva pogodaka rešavaju pitanje pobednika. Igrao se 83 minut kada se iz odbrene prikarao štoper Ivan Ilić i glavom lobovao golmana gostiju i poslao loptu u nebranjenideo mreže identičan pogodak kao što su postigli gosti u 32minutu igre.

Odluka o pobedniku usledila je u 86 minutu na odlično proigravanje rezerviste Miloša Jovanovića po drugi put se u strelce upisao kapiten Danijel Stojanović i svom timu doneo pobedu,

ma da su i gosti bili pobednici nebi bilo nepravedno jer se igralo otvoreno borbeno i za pogodak više, u kome su domaći bili na kraju spretniji i sa konačnih 5;4 pobedili komšije iz Turekovca koji su takođe prikazali dobru fudbalsku partiju, što ustvari govori podatak postići čak četiri pogtka na gostovanju nije mala stvar.