SVRLJIŽANI IZ PORAZ U POBEDU

ZONA CENTAR

SVRLJIG – MLADOST ( B)- 3:2( 1:2)

Svrljig: Gledalaca 200. Sudija: Miloš Grujić (Niš ) 6. Strelci: N. Mišić u 13, V. Jovanović u 51 i P. Mladenović u 76 za Svrljig, a N. Dinić u 7, D. Kostić u 40 za Mladost (Bat). Žuti kartoni: N. Nedeljković, D. Lazarević, U. Zlatanović, V. Petrović ( Svrljig), a A. Mihajlović, U. Mihajlović, M. Stanković, M. Dinić, F. Stojadinović, U. Jovanović( Mladost). Crveni kartoni: V. Petrović u 65 i D. Petrović u 89 min.(Svrljig).

SVRLJIG: N. Tacević 7,5, D. Petrović 7,5, N. Nedeljković 7 (V. Petrović 5), D. Petović 5,5, D. Lazarević 7,5, P. Mladenović 8, ( P. Mihajlović-), V. Jovanović 7 ( D. Petković -), J. Jovanović 7, U. Zlatković 7, A. Prvulović 7,5, N. Mišić 7,5.

MLADOST(B): A. Mihajlović 6,5, N. Petrović 6,5, M. Stojadinović 6 ( F. Stojadinović-), U. Mihalović 7, S. Jocić 6,5, D. Mišić 7, D. Kostić 7, N. Dinić 7, M. Stanković 6,5, O. Jovanović 6,5, M. Dinić 6 ( U. Jovanović-).

Igrač utakmice: Predrag Mladenović

Kvaitetna fudbalska predstava u kojoj je viđeno pet pogodaka, od toga tri domaćih i dva gostujućih igrača. Gost iz Batušinca se pokazao kao težak protivnik i domaći su do pobede došli tek u 76 minutu pogotkom Predraga Mladenovića i tako rešili pitanje pobedinka. Pokazano je čak 10 žutih kartona od toga četiri domaćim i šest gostujućim igračima. Bilo je i dva crvena oba za domaćina , što govori o jednoj rovovskoj borbi do poslednjeg minuta igre. Gosti su već u 7 minutu poveli sa 0:1 pogotkom N. Dinića, da bi već u 13 minutu izjednačio N. Mišić, međutim gosti po drugi put dolaze u voćstvo u 40 minutu pogtkom D. Kostića i prvi deo utakmice rešavaju u svoju korist. Domaćini su videli da vrag nije odneo šalu, da su gosti vrlo kvalitetan tim i u drugom delu su zaigrali mnogo bolje i sa dva pogtka preokrenuli rezultat u svoju korist. Najpre je na 2:2 poravano u 51 minutu V. Jovanović, da bi pobedu Srvljižanima doneo novajlija iz Kosanice golgeter Predrag Mladenović u 71 minutu igre.